Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Finále mladých koní v Chuchli pro Skrzyczynského. Opatrný byl čtvrtý

Finále mladých koní v Chuchli pro Skrzyczynského. Opatrný byl čtvrtý210501_CSI_Praha_03_web.jpg

Jaroslaw Skrzyczynski s valachem Kentucky potvrdil dobrou formu z předešlých dnů a po první a třetí příčce si dojel v Chuchli při sobotním finále CSIYH pro vítězství. V rozeskakování 18 dvojic se jako čtvrtý umístil Aleš Opatrný.

Polský jezdec Jaroslav Skryzczynski prezentoval v túře pro mladé koně při mezinárodních skokových závodech CSI2*-W Prague Arena svého šestiletého valacha Kentuckyho velmi dobře. Po čtvrtečním vítězství a pátečním třetím místě si jezdec připsal vítězství v sobotním finále. To se jelo na parkuru 120/130 centimetrů vysokém, přičemž bezchybné dvojice postupovaly do rozeskakování.

Obě části parkuru překonalo bezchybně celkem 11 koní. K vítěznému času 38,91 vteřiny se nejvíce přiblížil Angel Niagolov z Bulharska, který s valachem Shalom zaostal za vítězem o 0,77 vteřiny. Třetí příčku s více jak vteřinovým odstupem obsadila Molly Hay s klisnou Kiek Now S.

Celkem šest Čechů se probojovalo do osmnáctičlenného rozeskakování. Nejlepší český výkon podal Aleš Opatrný s valachem Entrance d´Austral, který si bezchybnou jízdou v čase 41,12 zajistil čtvrté místo.

Sedmá skončila Mariana Michlíčková s valachem Officier van de Achterhoek a jen o jednu pozici níže dokončil Jan Štětina s hřebcem Kannarco. Bezchybně obě části parkuru dokončila i Denisa Vegrichtová s valachem Pirlo van den Dries, která si pomalejší jízdou zajistila jedenáctou příčku.

Kompletní výsledky a další informace najdete na adrese www.csi-praguearena.com. Sledujte také live stream z průběhu celého mítinku CSI2*-W Prague Arena 2021.

Foto Kateřina Návojová, CSI2*-W Prague Arena
Kopírování a šíření informací vč. fotografií je pro novináře oficiálně povoleno!