Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > CSI Prague Arena zahajuje již za týden

CSI Prague Arena zahajuje již za týden_G2I0602.JPGJiž jen necelý týden zbývá do zahájení mezinárodních parkurových závodů CSI Prague Arena. Na programu budou vždy dopoledne dvě soutěže národní Chuchle Spring Tour a v odpoledních hodinách pak zahájí mezinárodní soutěže v kategoriích děti, junioři a mladí jezdci. V rámci túr zařazených v CSI1* budou závodit i jezdci ze seniorské kategorie.

V těch dorosteneckých soutěžích půjde o důležitou kvalifikační zkoušku před mistrovstvím Evropy. Národní trenéři zde v průběhu závodů budou vybírat tým, který se účastní letošního evropského šampionátu v italském městě Gorla Minore. Závodů se proto účastní jezdci zařazení v české juniorské reprezentaci a diváci tak v Chuchli uvidí ty nejlepší talentované parkurové naděje. Na startu národních soutěží se pak objeví i naše parkurová jednička Aleš Opatrný, Kamil Papoušek, který byl také účastníkem olympijských her v Tokiu  a řada dalších známých jezdců.

Napínavé budou rozhodně páteční týmové soutěže, při kterých vládne vždy skvělá atmosféra a vyvrcholením pak budou nedělní Velké ceny, které se odehrají ve všech věkových skupinách.

Stavitelem kurzů pro tyto závody bude zkušený Belgičan Marc Debaere, jenž do České republiky jezdí pravidelně. Vypsáno je od čtvrtka do neděle celkem 21 soutěží v CSI. Na výsledky jezdců bude dohlížet mezinárodní sbor rozhodčích z celé Evropy.

Návštěvníci se mohou o víkendu těšit i na bohatý doprovodný program pro děti i celé rodiny. Stánek s aktivitami zde bude mít i u dětí velmi oblíbený obchod s hračkami Hamleys a chybět nebudou ani poníci, na kterých si děti mohou vyzkoušet, jaký je pohled z koňského hřbetu.

Podrobnosti o tom, co se bude odehrávat v závodní aréně, najdete v hlavním menu pod odkazem Program – ZDE