Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Přípravy na Světový pohár a Pohár národů pokračují

Přípravy na Světový pohár a Pohár národů pokračujíAnnaPragueCup2020.jpg

 

Přípravy na dvoje mezinárodní parkurové závody plánované na přelom dubna a května v Chuchle Areně Praha jsou v plném proudu. Nejprve proběhne od 29. dubna do 2. května Světový pohár CSI2*-W Prague Arena a poté od 6. do 9. května Pohár národů CSIO3* Prague Cup. Organizátorem závodů CSI2*-W Prague Arena je V Team Prague, pořadatelství CSIO3* CET Prague Cup se stejně jako v roce 2020 ujímá Czech Equestrian Team.

 

Oboje významné mezinárodní závody v parkurovém skákání by měly proběhnout i přes komplikovanou situaci spojenou s nákazou koronavirem Covid-19, ale i koňským herpesvirem EHV-1. „Připravujeme přísná hygienická opatření, která se budou týkat nejen jezdců a členů ekip, ale také koní. V současné době finalizujeme podklady pro příslušné úřady k podání žádosti o udělení výjimky pro organizaci obou významných sportovních událostí. Doufáme v přidělení výjimky s ohledem na to, že se jedná o přípravu sportovců na OH Tokio a také na to, že se povedlo v poslední době uspořádat např. biatlon a jiné sportovní akce. Věříme, že se nám podaří zrealizovat i naše závody v podobném režimu při dodržení striktních podmínek daných hygienou a také snad v tomto termínu dojde již k nějakému rozvolnění lockdownu,“ říká sportovní ředitelka Chuchle Areny Praha a ředitelka závodů Markéta Šveňková.

 

„Konání těchto parkurových akcí je velmi důležité pro mnohé sportovce, kteří si potřebují ještě s koňmi splnit minimální požadavky způsobilosti (tzv. MER), či potvrzující výsledky pro účast na olympijských hrách v Tokiu. Současně bude možné si během závodů splnit kvalifikační limity pro evropský i světový šampionát,“ pokračuje Šveňková.

 

V prvním týdnu se uskuteční celkem 18 soutěží. V rámci kategorie CSI2*-W proběhnou tři túry: Silver, Gold a Diamond, CSI1* zahrnuje Small a Big Tour, a navíc ještě proběhnou soutěže CSIYH1* pro šesti a sedmileté koně. Každá túra zahrnuje během čtyř dnů tři soutěže.

 

Hlavní Diamond Tour CSI2* zahájí ve čtvrtek odpoledne na výšce 140/145 centimetrů, pokračovat bude páteční soutěží do 145 centimetrů a vyvrcholí v neděli Grand Prix zařazené do série Světového poháru, kdy překážky budou dosahovat výšky od 140 do 160 centimetrů. „Celková dotace soutěží bude 91.100 eur, z čehož 30.000 eur se rozdělí ve zmíněné Velké ceně, jež program prvního sportovního týdne uzavře,“ prozradila ředitelka závodů.

 

Celá řada účastníků v Chuchle Areně Praha zůstane i na navazující mítink od 6. do 9. května. Ten nabídne v součtu 16 soutěží. Vedle nižších kategorií CSI1* a CSIYH1* proběhnou v rámci CSI3* tři túry: Silver, Gold a Diamond. Ta nejvyšší bude mít hned čtyři soutěže.

 

Ve čtvrtek se začne na výšce 145 centimetrů a pokračovat se bude v pátek Pohárem národů, sobotní soutěží do 150 centimetrů a vrcholem bude opět nedělní Grand Prix. V tomto případě budou taktéž překážky vysoké 150 centimetrů. „Celková dotace závodů je 210.900 eur, přičemž v Poháru národů bude rozděleno 45.000 eur a Grand Prix se pojede o 51.100 eur,“ upřesnila Markéta Šveňková.

 

Průběh obou závodů bude možné sledovat také prostřednictvím internetových i televizních přenosů.

 

Foto: Tomáš Holcbecher