Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Markéta Šveňková: CSI v Chuchle Areně Praha proběhnou v režimu bublina

Markéta Šveňková: CSI v Chuchle Areně Praha proběhnou v režimu bublina210417_Svenkova_web.jpg

Málokdo si umí představit, co všechno musí pořadatelé mezinárodních jezdeckých závodů zařídit navíc oproti minulosti. Situaci jim totiž komplikují nejen opatření v souvislosti s covidem-19, ale i herpesvirem. Markéta Šveňková prozradila podrobnosti.

Za dva týdny budou mezinárodní parkurové závody CSI2*-W Prague Arena v plném proudu a jen pár dní po jejich skončení na ně naváže další mítink CSIO3* Prague Cup. Oběma akcím šéfuje Markéta Šveňková, jejíž tým má o mnoho více povinností, než tomu bylo v loňském roce, kdy se v Chuchle Areně Praha uskutečnila taková akce poprvé. 
 
„Musím říct, že situace je v tuto chvíli velmi složitá. Jako první jsme museli žádat o výjimku ze zákazu pořádání hromadných akcí, která byla směřovaná na Národní sportovní agenturu a ministerstvo zdravotnictví. Tam jsme museli doložit hodně materiálů, vč. toho, jakým způsobem ošetříme bezpečnost, co se týká covidu. Navrhli jsme režim bublina, což znamená, že všichni účastníci musí mít vstupní PCR test a v průběhu závodů pak budeme testovat antigenem. Budeme mít v Chuchli testovací jednotku v průběhu celé akce,“ prozradila Markéta Šveňková v úvodu rozhovoru pro EquiTV.cz.
 
„Je to náročné nejen na organizátory, mnoho zahraničních pořadatelů závody dokonce zrušilo. Složité to mají i jezdci, kteří musí nejen otestovat sebe i koně. Musí jim také pravidelně měřit teplotu a vše zaznamenat do formulářů, které je potřeba zaslat ještě před příjezdem,“ pokračuje ředitelka závodů. 
 
Markéta Šveňková očekává, že počet zúčastněných koní by měl být podobný, jako tomu bylo v loňském roce, tedy více jak tři stovky. Každopádně jich bude méně jak čtyři sta, neboť to je hranice, při jejíž překročení pro pořadatele vznikají další komplikace z hlediska zabezpečení akce. Poslechněte si celý rozhovor prostřednictvím videa!
 

 
Foto Josef Malinovský