Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mezinárodní parkurové závody v Praze bez diváků. Vše bude on-line

Mezinárodní parkurové závody v Praze bez diváků. Vše bude on-line210421_CSI_Praha_web.jpg

Již za týden zaplní areál Chuchle Areny Praha stovky špičkových parkurových koní, kteří se tam budou účastnit mezinárodních závodů, které jsou součástí Světového poháru a Poháru národů. Akce se uskuteční bez přítomnosti široké veřejnosti.

V loňském roce se premiéry závodů CSIO3* CET Prague Cup mohla každý den zúčastnit alespoň tisícovka diváků. Letos to bohužel hygienická opatření neumožňují. Diváci budou muset sledovat vše pouze prostřednictvím médií jak tento mítink, tak Světový pohár CSI2*-W Prague Arena, který mu bude od 29. dubna do 2. května předcházet.

„Je nám velmi líto, že fanoušci parkurového skákání, kterých v České republice stále přibývá, nebudou moci sledovat tuto vrcholnou sportovní událost, při níž si jezdci s koňmi mohou doplnit kvalifikační limity pro nadcházející olympijské hry, mistrovství Evropy i mistrovství světa. Na druhou stranu jsme rádi, že se akce v současné obtížné situaci vůbec může uskutečnit. Veřejnosti se tak budeme snažit poskytnout alespoň špičkový mediální servis,“ uvedla Markéta Šveňková, ředitelka závodů CSI2*-W Prague Arena a CSIO3* CET Prague Cup. 

Jelikož se v areálu může současně nacházet pouze 400 osob splňujících velmi přísná hygienická opatření, omezený vstup na závodiště budou mít i zástupci médií. „Vzhledem k omezenému počtu osob a opatřením, spojeným s pandemií koronaviru, které musíme dodržet na základě výjimky Národní sportovní agentury a ministerstva zdravotnictví České republiky, nebude médiím umožněn vstup do areálu,“ pokračuje Šveňková.

Veškeré informace, startovní listiny, výsledky a oficiální fotografie budou k dispozici na internetových stránkách akce. Ty zájemci najdou pod adresami www.csi-praguearena.com a www.csiopraha.cz. Kromě živého přenosu tam budou k dispozici průběžně i zajímavé rozhovory s jezdci a členy realizačního týmu. „Prostřednictvím on-line platformy zprostředkujeme akreditovaným novinářům také živé rozhovory s vybranými jezdci. Tiskové středisko se bude snažit všem požadavkům v rámci možností maximálně vyjít vstříc. Jsme přesvědčeni, že zájemci o jezdecký sport nebudou o nic podstatného ochuzeni, i když s námi budou propojeni pouze prostřednictvím médií,“ doplnila ředitelka závodů.

Česká televize odvysílá na programu ČT Sport v neděli 2. května živě Grand Prix CSI2*-W Prague Arena od 15:30 hodin, první kolo Poháru národů CSIO3* CET Prague Cup začne v pátek 7. května od 12:30, druhé pak zhruba od 14:45 hodin. Poslední přenos je naplánován na neděli 9. května, kdy od 15:30 začne Grand Prix CSIO3* CET Prague Cup. On-line přenosy začnou každý den zhruba 15 minut před startem první soutěže, což by mělo být kolem 8:00 hodiny. Průběžně aktualizované informace budou k dispozici na již zmíněných internetových stránkách.

 

Foto: Tomáš Holcbecher