Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Páteční Diamond Tour v Chuchli ovládl Skrzyczynski. Svobodová čtvrtá

Páteční Diamond Tour v Chuchli ovládl Skrzyczynski. Svobodová čtvrtá210430_CSI_Prague_03_web.jpg

Páteční den přinesl první ze dvou soutěží započítávaných do Longines žebříčku FEI. Vítězství měl na dosah s nejlepším časem Aleš Opatrný, bohužel se nevyvaroval jedné chyby. Vítězství tak putovalo do Polska, a to zásluhou Jaroslawa Skrzyczynského.

Ze základní části Diamond Tour CSI2*-W Chuchle Arena s výškou překážek 145 centimetrů se do rozeskakování kvalifikovalo 13 bezchybných, mezi nimi i čtyři české naděje.

Nejlepší výkon s časem 34,08 vteřiny nakonec zaznamenal polský jezdec Jaroslaw Skrzyczynski s hřebcem Jerico. Na dekorování ho doprovodil jeho krajan Krzysztof Ludwiczak, který bral s hřebcem Niko druhé místo. Elitní trio uzavřel Richard Kierkegaard z Argentiny, který sedlal klisnu Uringa Z.

Nejlepší ženou a zároveň nejlepší českou jezdkyní byla Tereza Svobodová. S valachem Kleiner Lord 16 dokončila bezchybně základní kolo i rozeskakování a mohla se tak radovat ze čtvrté pozice. Její čas rozeskakování se zastavil na hodnotě 39,98 vteřiny.

I pátou příčku obsadil český jezdec, a to Aleš Opatrný. S Gentlemenem vh Veldhof dokončil dokonce v nejlepším čase, a to 34,04 vteřiny. Chyba na druhém skoku ho bohužel připravila o vítězství a zařadila na páté místo. Linda Portychová skončila s klisnou Falino po jedné chybě sedmá, Kamil Papoušek s hřebcem Warness chyboval dvakrát.

Kompletní výsledky a další informace najdete na adrese www.csi-praguearena.com. Sledujte také live stream z průběhu celého mítinku CSI2*-W Prague Arena 2021.

Foto Kateřina Návojová, CSI2*-W Prague Arena
Kopírování a šíření informací vč. fotografií je pro novináře oficiálně povoleno!