Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Světový pohár v Chuchli zahájen. Čtvrteční Diamond Tour vyhrál Voorn

Světový pohár v Chuchli zahájen. Čtvrteční Diamond Tour vyhrál Voorn

Ve čtvrtek 29. dubna odstartoval v pražské Velké Chuchli Světový pohár v parkurovém skákání CSI2*-W Prague Arena. Soutěžilo se bezmála dvanáct hodin a na programu bylo celkem pět soutěží. Úvodní část Diamond Tour vyhrál Nizozemec Vincent Voorn.

Hlavní soutěží úvodního dne parkurového mítinku CSI2*-W Prague Arena byla Diamond Tour CPI Property Group. Celkem sedmnáct dvojic si poradilo s připraveným parkurem na výškách 140/145 centimetrů bezchybně.

Nejrychlejší z nich byl reprezentant Nizozemska Vincent Voorn s valachem Vip des Lacs, který cílem projel v čase 70,63 sekundy. 0 32 setin sekundy pomalejší výkon zajistil druhé místo argentinskému zástupci Richardu Kierkegaardovi s valachem Contiki. Elitní trio uzavřel Andrius Petrovas, který navázal na vítězství v předcházející soutěži CSI2* Silver Tour. Tentokrát sedlal valacha Zwarovski Z.

Z 65 startujících dvojic si čisté konto udržely i tři české. Nejlepší výkon z domácích jezdců podal Vladimír Tretera, který s klisnou Glierite dokončil v čase 79,60 vteřiny a skončil jedenáctý. Nulu na bodové konto si zapsala i Anna Kellnerová s Catch Me If You Can Old a Tereza Svobodová s Kleiner Lordem 16.

V nejtěžší čtvrteční soutěži činily jezdcům a koním problémy především dva poslední skoky. Mnoho nadějí na pěkné umístění překazila poslední překážka v barvách české vlajky, která tradičně některým koním dělá problémy. Chybovala zde např. i česká reprezentantka Emma Augier de Moussac, která s klisnou Rubio Monocat Electric zajela velmi rychlou jízdu. Nebýt shození na poslední překážce, patřila by česká jezdkyně mezi nejlepší. Její čas byl dokonce o něco lepší, než měla vítězná dvojice. Chyby na předposledním oxeru pak byly způsobeny spíše kratšími riskantnějšími nájezdy.

Úvodní závodní den CSI2*-W Prague Arena 2021 proběhlo pět soutěží. Ve dvou případech zněla arénou česká hymna. Nejprve to bylo zásluhou Anny Marie Vítek v sedle ponyho Mateo Di Belle, která zvítězila při CSI1* Small Tour. Druhé vítězství se zrodilo v soutěži CSI1* Big Tour díky Vladimíru Malákovi s valachem Zarthago Br Z.

V pátek sportovní program začíná v 8:45 hodin ráno a nachystány jsou čtyři soutěže. Druhá část Diamond Tour začíná v 14:30 hodin. Kompletní výsledky, stránku s on-line přenosem a další informace najdete na adrese www.csi-praguearena.com.